WYCIECZKA NA BAŁKANY

NAJPIĘKNIEJSZE ZAKĄTKI

BAŁKANY „Najpiękniejsze zakątki” – 10 DNI
Macedonia- Albania- Czarnogóra- Bośnia i Hercegowina

 

DZIEŃ 1 (Piątek) /20.09/

Wyjazd z Nowego Sącza o godz. 16:00 przejazd tranzytowy przez Słowację, Węgry i Serbię do stolicy Macedonii Skopje.

DZIEŃ 2 (Sobota) /21.09/

Przerwa na poranną toaletę.
Zwiedzanie miasta: historyczne centrum, kamienny most, dzielnica turecka, centrum pielgrzymowania im. Matki Teresy z Kalkuty, pomnik Matki Teresy.
Przejazd do hotelu nad jeziorem Ochrydzkim, zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3 (Niedziela) /22.09/

Po śniadaniu wycieczka do monastyru św. Nauma gdzie według legend przykładając ucho do grobowca można usłyszeć bicie serca świętego. Zwiedzanie prehistorycznej osady na wodzie w Zatoce Kości. Przejazd do Ochrydu (miasto na liście UNESCO). Zwiedzanie: antycznego teatru, cerkwi św. Bogurodzicy Perivepta z cennymi freskami oraz wzgórze Plaosnik. Dla chętnych wejście na mury Twierdzy cara Samuila górującej nad miastem. Zwiedzanie zakończymy widokiem cerkiewki św. Jovana Kaneo. Odwiedzimy również warsztat tradycyjnego czerpania papieru, gdzie można własnoręcznie wykonać pamiątkową kartkę. Powrót do hotelu, wieczorem obiadokolacja z folklorem „ wieczór macedoński” / degustacja potraw macedońskich oraz zabawa przy muzyce /, nocleg.

DZIEŃ 4 (Poniedziałek) /23.09/

Wczesne śniadanie, przejazd do Albanii. Zwiedzanie:
• Tirana: Plac Skanderbega, Meczet Ethem Bey, Dzielnica Bloku.
• Kruje: Zamek Skanderbega, bazar wschodni.
• Szkodra: centrum wraz z pomnikiem Matki Teresy.
Przejazd do hotelu w miejscowości Ćanj / Czarnogóra/. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5 (Wtorek) /24.09/

Śniadanie. Bar. Zwiedzanie:
Stary Bar: spacer po historycznej części najważniejszego czarnogórskiego portu, usytuowanej na zboczu górskim w oddaleniu od morza, brama miejska, kościół św. Katarzyny, ruiny katedry św. Jerzego i położonej poza miejskimi murami akweduktu tureckiego.
Następnie przejazd pod „starą maslinę” – najstarsze drzewo oliwne na terenie kontynentu europejskiego – pomnik przyrody. Przejazd do Ulcinj ( pobyt wypoczynkowy na „wielkiej plaży” ok. 4 godz. – plaża piaszczysta). To miasto tchnące klimatem Orientu, dużą część jego mieszkańców stanowią Albańczycy. Starówka Ulcinj usytuowana jest na wysokim nadmorskim cyplu, otoczona murami obronnymi oraz pozostałościami nadmorskiej fortecy. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 6 (Środa) /25.09/

Śniadanie, o godz. 6:45. Całodzienny rejs statkiem po 4 zatokach. Rejs obejmuje: przepłynięcie przez zatokę Tivacką i Hercegovińską z widokiem na słynne „Porto Montenegro” do miejscowości Herceg Novi. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem. Wypłynięcie na otwarte morze. Możliwość kąpieli na otwartym morzu lub dla chętnych wypłynięcie do słynnej „błękitnej groty” (opłata 3 euro/os. – płatne dodatkowo). Posiłek na statku. Rejs na Wyspę Matki Bożej od Skał ze zwiedzaniem sanktuarium i muzeum. Panorama Perastu czyli prześlicznej rybackiej osady nad Zatoką Kotorską. Rejs przez zatokę do Kotoru. Czas wolny na lądzie z możliwością spaceru po przepięknym warownym mieście Kotorze. Powrót autokarem do miejscowości Ćanj. W trakcie przejazdu panorama Zalewu Kotorskiego, oraz panorama niedostępnej dla turystów słynnej „wyspy-hotelu” Sveti Stefan jednej z najbardziej ekskluzywnych nadadriatyckich kurortów. Powrót do hotelu ok. godz. 21. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 7 (Czwartek) /26.09/

Śniadanie, przejazd i zwiedzanie Monastyr Ostrog: wkomponowany w skałę zespół klasztorny obejmujący dolną cerkiew, wprowadzenie Bogurodzicy do świątyni oraz górną cerkiew św. Krzyża. Przejazd do miejscowości Virpazar- spacer po Parku Narodowym oraz rezerwacie ptactwa wodnego i lilii wodnych. Powrót do hotelu, obiad. Popołudniowy pobyt wypoczynkowy. Około godz. 19:30 udział w pikniku z degustacją produktów lokalnych (oliwa, oliwki, miód, sery, przekąski regionalne, oraz słodyczy + karaoke), nocleg.

DZIEŃ 8 (Piątek) /27.09/

Wykwaterowanie z hotelu. Wczesne śniadanie godz. 5:00. Przejazd autokarem i przepłynięcie promem przez zatokę Kotorską, przejazd do Medziugorje na terenie Bośni i Hercegowiny. Udział w polskojęzycznej mszy świętej. Zwiedzanie sanktuarium i miejsca objawień. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 9 (Sobota) /28.09/

Dla chętnych możliwość wyjścia na górę Kriżowac. Śniadanie , wykwaterowanie i przejazd do miejscowości Blagaj. Zwiedzanie domu tureckiego oraz „Vrelo Bune”. Przejazd do Mostaru. Zwiedzanie miasta, słynnego mostu Architekta Sinnana. Przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie miasta: Katedra Katedra Najświętszego Serca Jezusowego, Biblioteka Vecnica, Meczet Gazi Hursey Bey, Bazar, Most Gawriło Principa. Czas wolny na zjedzenie posiłku /we własnym zakresie/ i zakup pamiątek. W godzinach wieczornych wyjazd w drogą powrotną do kraju.

DZIEŃ 10 (Niedziela) /29.09/

Przyjazd do Nowego Sącza w godzinach południowych.

UWAGI DO PROGRAMU

• Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu
• Panie proszone są o zabranie ze sobą chusty lub nakrycia głowy (wejście do cerkwi/meczetu)
• Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu ( dokumenty powinny być ważne min. 3 mies. od daty powrotu)!

CENA: 1 850 PLN za 1 osobę

CO ZAWIERA CENA?

 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3- osobowe z pełnym węzłem sanitarnym,
 • Śniadania i obiadokolacje wg programu,
 • Transport autokarem klasy LUX (Video, Barek, Klimatyzacja, WC),
 • Ubezpieczenie: NW/KL,
 • Opieka pilota – przewodnika,
 • Kawa i herbata podczas podróży
 • Wyżywienie wg programu
 • Degustacje
 • Opłaty przewodników lokalnych
 • Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • Rejs po morzu z posiłkiem
 • Kolacja z folklorem w Macedonii

CZEGO NIE ZAWIERA CENA?

 • Napoi do kolacji,
 • Świadczeń nie wymienionych w ofercie

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

 • Zgłoszenia przyjmuje s. Marcelina Tel: 509 841 317
 • Obowiązkowa zaliczka 300 zł lub do uzgodnienia
 • Możliwość wpłaty w ratach
 • Potrzebne dane: imię i nazwisko, adres zamieszkania, pesel, tel. kontaktowy

Nasza lokalizacja

Nasza lokalizacja

33-300 Nowy Sącz,
ul. Poniatowskiego 7

Telefony

Telefony

(018) 442-04-04,
(018) 443-83-47

Adres e-mail

Adres e-mail

Nasze konta bankowe

Nasze konta bankowe

Nazwa rachunku:
ZSG Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu
BS – Nowy Sącz
Nr rachunku: 77 88110006 0000 0043 5828 0001

Nazwa rachunku:
TGH Sióstr Niepokalanek w Nowym Sączu
BS – Nowy Sącz
Nr rachunku: 17 88110006 0000 0000 0127 0001

Używamy plików cookie, aby zapewnić najlepszą jakość korzystania z naszej strony. Zgadzając się, zgadzasz się na użycie plików cookie zgodnie z naszą polityką plików cookie.