Wczesnym rankiem 25 września pełne dobrego humoru (ale i niewyspane 🙂 )razem z naszymi opiekunkami s.Sylwią i s.Mateą wyruszyłyśmy na Jasną Górę na spotkanie Szkół Katolickich.  Spotkanie rozpoczęło się modlitwą w akompaniamencie śpiewu i muzyki salezjańskiej. Potem wystąpił ksiądz-raper Jakub Bartczak, który swoim rapem „porwał” całą salę. Na sali nie było nawet jednej osoby, która nie skandowała by „Chrystus Jezus, Chrystus Jezus” w rytm piosenki. Po części młodzieżowej kilka słów wygłosił ksiądz Wojciech Węgrzyniak odpowiadając również na trudne pytania zadawane przez młodzież.

Swoje świadectwo wygłosił również pan Rafał Patyra- znany prezenter telewizyjny. Z uwaga i skupieniem słuchaliśmy jak dzięki Jezusowi i Maryi zostało uratowane jego małżeństwo. Spotkanie zakończyło się uroczystą Adoracją Najświętszego Sakramentu i Mszą świętą w kościele na Jasnej Górze. W naszych planach była również Droga Krzyżowa na Wałach jasnogórskich niestety z powodu pogody nie udało nam się jej odprawić.

Obowiązkowo przed odjazdem poszliśmy na krótką modlitwę przed cudowny obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Z „polskiego Lourdes” wyjechałyśmy bogate w nową wiedzę, nowe przyjaźnie i szczęśliwe.